Kniha návštěv

Re: Re: Čekání na Rachel

Vladka 27.09.2013
Jenom Vás poprosím, když jsou testovaní rodiče- negativně, není záruka, že bude zdravé koťátko ?

Re: Re: Re: Čekání na Rachel

Zuzka 01.10.2013
dobrý den, záruka bohužel není nikdy, ale u chovů s PP, kde chovatelé opakovaně testují je riziko výrazně nižší. Množitelé bez PP bohužel neznají předky rodičů, jejich genetické zatížení, netestují rodiče na genetické nemoci a často používají podvodná jednání. Osobně si myslím že investice do koťátka s PP z testovaného chovu se několikanásobně vyplatí. Snažíme se zamezit šíření této zákeřné nemoci a to se dokáže jenom opakovaným testováním a tím že se nebude podporovat prodej netestovaných koátek od nezodpovědných lidí.

Re: Re: Re: Re: Čekání na Rachel

Vladka 03.10.2013
Moc Vám děkuji za informace, jste laskavá :) Přeji hezký den Vladka

problém s ušima

Katka 28.08.2013
Dobrý den, mám prosbu, jaké máte zkušenosti se zánětem uší. Máme 5ti měsíčního kocourka a už měsíc bojujeme se zánětem, jedno ucho je dobré a to druhé se pořád vrací. :o(( Dnes jsme dostali druhé kapky "posatex". Nemůže to být nějak spojeno s imunitou, nedá se tomu nějak pomoci??? A ještě mám jeden problém, kocourek si kouše ocas a na kulkách má pořád strupy, které si okouše a stále se to nehojí :o((( Děkuji za radu.

Re: problém s ušima

Czech Sphynx Club 30.08.2013
Dobrý den Katko, kapičky Posatex, jsou antibiotické, takže užívejte dle návodu a rad veta a kapání předčasně nepřerušujte. Doporučili bychom přidat na kapání do ouška silnější koloidní stříbro 25-40 ppm a zcela jistě je na místě dotaz, zda proběhl z ouška výtěr (na bakterie, plísně,svrab atd). Určitě je vhodné podpořit imunitu, dobré zkušenosti jsou s Imunoglukan sirupem (k zakoupení v lékárnách). Kousání do ocásku a stroupky na varlátkách (pokud není čerstvě po kastraci) mohou mít řadu příčin...od "pouhého" zlozvyku či vyjádření nespokojenosti až po napadení parazitem, kožní chorobou, neurologický problém...zde je možný také seškrab kůže a laboratorní vyšetření, aby se vyloučilo onemocnění kůže a dalo se pátrat dál. Prozatím bych používala desinfekci, jako je Dračí krev a na hojení ranek a stroupků Hemagel. Držíme palce i tlapky, aby se přišlo na příčinu, neváhejte navštívit i vícero veterinářů (víc hlav, víc ví).

Jméno

Týna 12.05.2013
Chtěli bychom si pořídit kocourka,ale máme problém se jmenem, potřebovala bych trochu poradit(je dobré Guliver???)

Re: Jméno

sphynx Club 21.05.2013
Hezký den,

mě se upřímně líbí.

pro inspiraci "pár" jmen zde :)

https://www.celysvet.cz/jmena-mazlicku-psu-kocek.php

sphynx

tomaš 02.01.2013
Mam kočičku sphynx je v březí den početí znam,budou to první kotatka které budeme mít jak dlouho to kočička nosí a jestli ma mít nejakou lepší peči.Děkuji Smíšek

Re: sphynx

sphynx Club 05.01.2013
Dobrý den Tomáši,

odchov kočičích miminek je velká zodpovědnost, to že znáte den početí a nevíte jak dlouho je kočička březí a jakou má mít péči, to je jen tolik základních informací jako jedna kapka v moři, postavil jste se k tomu tedy dost nezodpovědně, předpokládám, že jste bez jakéhokoli testování (HCM,Fiv,Felv,Herpes …) a příprav :(
Stručně: kočička je březí 65 dní plus mínus 4 dny, péče je samozřejmě opatrnost, klid pro kočičku a vydatnější vyvážená strava - více masa, granulek a doplňků.(vitamíny, minerální látky)
Několik dní před porodem připravte porodnici, klidné místečko kde kočička porodí, rozhodně si udělejte volno, ať jste u ní a mějte v záloze i veta, kdyby potřebovala pomoc, nenechávejte nic náhodě!
Přeji ať´vše v pořádku zvládnete, pokud není kočička chovná, doporučím po odchovu vykastrovat. A nezapomeňte kočičí miminka dřív jak ve 13tt od matky do nových rodin nedávejte! Potřebují socializaci, kterou jim dá jen jejich kočičí máma nikdo jiný! Mnoho úspěchu a mimčům skvělé rodiny plné lásky.

lidi kolem sphynx

Zuzka 27.11.2012
Moji milí shpynxí nadšenci, ještě jsem, ostuda nestihla nic napsat na vaše skvělé stránky. Jsem strašně ráda že vznikly, jsou plné informací a je na nich vidět, že zde pracuje partička nadšených lidí, kteří milují kočky. Ani nevíte, jak moc jsem ráda, že jsem vás všechny poznala, bezva lidi s velkým srdcem, kteří kde mohou tak pomůžou. Je mi ctí mít u vás odkaz a být tak trochu vaší součástí, i když mám doma dva chlupatce a ne naháčky....

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Czech Sphynx Club sphynxclub@seznam.cz