Kniha návštěv

Re: Dvaja Sphynxovia

Pavla 22.07.2014
Ano, to určitě ano. Sphynxové vyhledávají společnost. Stačí jim se přitulit, nemusí si ani hrát. Prostě nejsou rádi sami :)

Sphynxik sam doma

Lenka 21.07.2014
Dobry den, mate naozaj super web :)
Rada by som sa spytala... Chceli by sme si kupit Sphynxika a ako je to s tou aktivnostou?
Ked budu rodicia chodit do prace a ja do skoly, co bude robit sphynxik doma? Obavame sa, aby nerobil neporiadok, alebo neskriabal nabytok... Za odpoved velmi dakujem :)

Re: Sphynxik sam doma

Pavla 21.07.2014
Ahoj Lenka,
Sphynx je velmi aktivní, ale co víc, miluje společnost a hlavně "svoje" lidi. Když je sám, je nešťastný, i když většinu času prospí. Neškrábe, nedělá nepořádek, ale může třeba přestat jíst nebo začne dělat naschvály, aby na sebe upozornil. Zvaž, jestli opravdu chceš kočku typu Sphynx, která je mimořádně kontaktní.

Re: Re: Sphynxik sam doma

Lenka 22.07.2014
Tak dakujem :)

Re: Sphynxik sam doma

Sphynx Club 26.11.2014
Hezký den Lenka,

každý z nás chodí do práce. Za Vaší nepřítomnosti většinou sphynxík prospí, samozřejmě musíme počítat i s určitými škodami ve své domácnosti a uzpůsobit bydleníčko pro sphynxe :-)
Neplechu dělá z nudy. jak již Pavla psala, pokud dlouhodobě strádá, může nastat problém s poruchou chování. Jak to tak bývá u jednoho se nezůstává a kamarád pro je to nej co sph může potkat.

Re: Sphynxik sam doma

Sphynx Club 26.11.2014


Děkujeme za pochvalu

sphynx

Adelaide 09.07.2014
Dobrý den, prosím Vás kolik tak cca stojí test na Hcm? a udělají mi ho na každé klinice? Pořizuji si kočičku bez pp a chtěla bych ji zdravou.. Články u Vás mi nahnali strach o nemocích sphynxíků.. :-/ děkuji

Re: sphynx

Sphynx Club 26.11.2014
Pokud hledáte informace a připravujete se na člena rodiny, určitě jste se dočetla jak důležité je sledování linie a HCM v ní.
Tím že si koupíte kotě o množitele, kde testy v liniích nedohledáte (jelikož v odchovu bez PP nedohledáte a neznáte předky)
Důležité je testovat každé dva roky, pokud se objeví jedinec s HCM pozitiv je nutné z chovu vyřadit a sledovat odchovy.
www.goisovka.cz
Doporučuji přečíst Sphynx pomoc při výběru, desatero seriózního chovatele.
Mnoho štěstí

jak uchovnit kočku

ida 17.12.2013
dobrý den,
dostal se ke mě 3 letý nekastrovaný papírový kocourek.Co bych měla udělat, pokud bych ho chtěla uchovnit? vzheledem k tomu,že ho mám od lidí,kteří chovali bez PP, tak mi žádnou radu nedali.A já dlouho chovám psy, ale s kočkami a kočičími výstavami žádné zkušenosti nemám. Vím,že je třeba kocoura otestovat, spíš mám problém se zorientovat v tom, zda je nutné aby absolvoval nějakou výstavu, a zda chovatelé koček spadají jen pod klub chovatelů koček,nebo zda je i oficiální klub sphynx a klubové výstavy?
děkuji za případnou odpově´d

Re: jak uchovnit kočku

Sphynx Club 20.12.2013
Dobrý den,

Uchovnit kocourka na výstavě již nemusíte.
Měla by jste se registrovat v chovatelském svazu.Poradce chovu Vám poradí co dál otestovat.Jeden z důležitých testu je sonografické vyšetření srdce HCM (hypertrofická kardiomyopatie) https://www.goisovka.cz/ Důležité je shlédnout rodokmen, zda je zajímavý a mohl by být pro chov přínosem.

Sphynx Club

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Czech Sphynx Club sphynxclub@seznam.cz